KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299062
nr 1429 9062
Karl Kihlgren
(1914-1963), Sverige
Oljemålning, "fäbod". Signerad. Olja på duk, 47x59cm, yttermått inklusive ram: 63x74cm
Karl Kihlgren, svensk bildkonstnär född 1914, död 1963.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 november 2021
kl 21:03:29
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr